Konkursy urodzinowe dla dzieci

Tort urodzinowy dla dziecka

Każdy z nas, przypominając sobie własne dzieciństwo, ma przed oczami wiele fantastycznych zabaw, którym oddawał się na długie godziny. Część z nich organizowali nam rodzice, część odbywała się w przedszkolu, a jeszcze inne wymyślaliśmy sami lub z kolegami i koleżankami z podwórka. Dzisiaj nasze pociechy częściej wolą zostać w domu, by obejrzeć ulubioną bajkę czy pograć na komputerze. Zadaniem rodziców jest aktywizowanie swoich dzieci i rozbudzanie ich wyobraźni. Nie da się zrobić tego lepiej, jak przez zabawę. Kreatywne rozrywki to najlepszy sposób na spędzenie czasu.
Dobrą okazją na zorganizowanie takich zabaw będą urodziny naszego dziecka. Zapewnienie atrakcyjnych zabaw maluchom na takiej imprezie jest wręcz koniecznością. Inaczej w naszym domu zapanuje chaos. Poniżej przedstawiam kilka propozycji zabaw i konkursów urodzinowych, które z powodzeniem można zorganizować specjalnie na urodziny naszej pociechy.

Pomysły na zabawy urodzinowe

Zabawa dla dzieci Białystok
Zabawa dla dzieci Białystok

Zadania z pudełka
Gra polega na tym, że grupa dzieci siedzących w kole podaje sobie pudełeczko, w którym są różne zadania do wykonania (np. zrób 10 przysiadów, powiedz wierszyk, zaśpiewaj piosenkę). W tle gra muzyka, która w pewnym momencie milknie. Dziecko, które będzie w tym momencie trzymało pudełko, musi je otworzyć i wykonać zadanie z karteczki, którą wyciągnęło.

Kalambury
Ta zabawa cieszy dzieci od pokoleń. Jest prosta i daje mnóstwo radości. Gra polega na pokazywaniu różnych haseł za pomocą gestów. Dziecko, które je odgadnie, zamienia się rolą z pokazującym. Maluchy szczególnie lubią śmieszne hasła dotyczące zwierząt czy postaci z bajek.

Tańczące krzesła
To zabawa ruchowa, która polega tym, że dzieci chodzą w rytm muzyki wokół krzeseł ustawionych w koło. Nagle muzyka cichnie i każde z nich musi jak najszybciej usiąść. Jest tylko jeden problem – krzeseł jest mniej niż uczestników, dlatego maluch, który nie zdąży znaleźć miejsca – odpada, a gra toczy się dalej.

Ciepło-zimno
To zabawa, którą lubią dzieci w różnym wieku. Polega na tym, że jedna osoba na chwilę wychodzi, a reszta chowa jakiś przedmiot. Po jej powrocie dzieci naprowadzają ją na dany obiekt mówiąc jedynie dwa słowa: „ciepło” – gdy jest blisko i „zimno”, gdy oddala się od niego.

 

Urodziny w Fabryce Misia

Atrakcje urodzinowe dla dziecka
Atrakcje urodzinowe dla dziecka

To tylko kilka przykładów konkursów, które można zorganizować dla dzieci. Jest ich znacznie więcej! Jeśli jednak nie masz natury organizatora i nie potrafisz wymyślać zabaw dla dzieci – nie martw się! Fabryka Misia może zająć się tym za Ciebie! Zorganizuj przyjęcie urodzinowe w tym niesamowitym centrum zabaw, które z radością odwiedzi każde dziecko. W ofercie znajdziesz wiele atrakcji i konkursów. Twój maluch i jego goście nie będą się nudzić ani przez chwilę!

Tort urodzinowy dla dziecka
Tort urodzinowy dla dziecka


15 Replies to “Konkursy urodzinowe dla dzieci”

 1. w lipcu czeka mnie organizacja 4 urodzin.. wiec temat dla mnie na czasie chociaż lista gości narazie mało zabawowa (1,5 roczniak i połroczek). Jak będę jednak organizować też urodzinki dla przedszkolnych kolegów to bardzo spodobała mi sie zabawa w zadania z pudełka 🙂

 2. Świetne pomysły na zabawy dla młodszych!!;-) mam nadzieje, ze kiedyś skorzystam. Na razie w rodzinie nie mamy jeszcze kolejnego pokolenia;)

 3. Dzieciaki uwielbiają wszelkie konkursy, sama poszukiwałam pomysłów na nie, kiedy moje dzieci były małe. 🙂

 4. Posiłkowałam się też firmami zajmującymi się organizacją urodzin, zapewniały mnóstwo fantastycznej zabawy. 🙂

 5. Ale super! No nic idę robić dzieci i za parę lat się z nimi pobawię 😛 hehe

 6. Bardzo fajna sprawa z tymi konkursami!Pomysł bardzo przypadł mi do gustu.

 7. Ja zawsze uwielbiałam kalambury 😀

 8. Urodziny ważna sprawa , więc trzeba zadbać i o zabawę 🙂

 9. Nie mam jeszcze dzieci, ale gdybym miała, skusiłabym się na taką organizację urodzin.

 10. Super sprawa! Sama z chęcią zorganizowałabym taką imprezę w tym miejscu.

 11. Swietna sprawa takie zabawy! Będąc dzieckiem uwielbiałam sie w nie bawić: )

 12. bardzo przydatny post powiem Ci szczerze, bo niby sama byłam dzieckiem, ale jakbym miała coś zorganizować to mam pustkę w głowie . Moja ma urodziny po wakacjach , więc na pewno zrealizuje kilka z tych pomysłów.

 13. Świetne pomysły! Fajne są urodziny tematyczne- trzeba się przebrać za postaci z bajek

 14. zapisuję linka! co prawda kolejne urodziny mojego synka dopiero za 10 miesięcy, ale już sobie zapiszę 🙂 dzięki!

 15. To swietny sposob na organizacje urodzin. Podsunelas mi pomysł na urodziny mojej corki!

Dodaj komentarz