Autorka

Mam na imię Ilona. Od około czterech lat mieszkam w Zielonej Górze, miasta słynącego z corocznego Winobrania. Moje korzenie wywodzą się z dolnośląskiego Głogowa, ale studia ukończyłam na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku pedagogika, specjalność edukacja medialna i technologie informacyjne.

Jestem grafikiem i fotografem – z zamiłowania i zawodu, choć obecnie na urlopie macierzyńskim. Spełniam się jako mama Filipa oraz żona Tomka. Stąd nazwa bloga – Matka PoTomka.

Moje zainteresowania dotyczą w zasadzie pracy i kręcą się wokół Internetu oraz e-marketingu. A kiedy nie siedzę z nosem w telefonie czy komputerze – koloruję kolorowanki dla dorosłych (moje prace można obejrzeć na Instagramie) lub chodzę na długie spacery z naszym czwartym domownikiem – ośmioletnią psinką Mimi. Czasem też tworzę bajeczne wzory na paznokciach metodą hybrydową.

Jestem miłośniczką Harry’ego Pottera, świec zapachowych, Minionków, karmelowego latte macchiato oraz filmów animowanych. Lubię też horrory, zwłaszcza te o tematyce egzorcyzmów, ale zwykle spędzam pół filmu zasłaniając oczy poduszką 😉 Nietrudno się domyśleć, że z natury jestem kanapowcem i chętniej spędzę czas przed telewizorem niż wyjdę do kina.

Uwielbiam poznawać kuchnie świata, w tym także charakterystyczne dla nich zapachy i przyprawy. W szczególności smakuje mi kuchnia indyjska. Ślimaki i inne oślizgłe stworzenia wzbudzają we mnie obrzydzenie, dlatego nie kusi mnie kuchnia francuska czy owoce morza.

Jestem ambitną marzycielką, dążącą do celu, ale nie po trupach. Staram się osiągnąć to, co zaplanowałam w taki sposób, by nie szkodzić sobie i innym. Chwytam każdą chwilę, a moje motto to traktuj innych tak, jak chcesz by Ciebie traktowano. Świata może nie uda mi się naprawić, ale warto zacząć od siebie 🙂