Kup kosmetykiLakier hybrydowy – jak go usunąć?

Zdejmowanie hybrydy z paznokci może przysporzyć nieco kłopotów. Zwłaszcza dla osób, które są początkujące. By prawidłowo usunąć lakier hybrydowy należy zastosować się do konkretnych kroków. Przede wszystkim nie można zdejmować hybrydy na siłę! Zrywanie lakieru hybrydowego jest niedopuszczalne i może trwale uszkodzić Twoje paznokcie, które już nigdy nie odrosną tak ładne jak przedtem. Nie mówiąc już o tym, że zerwanie hybrydy po prostu boli... Także pamiętaj, nie rób nic na siłę, nie pomijaj żadnego kroku i miej na uwadze dobro swoich paznokci.

Przygotuj potrzebne rzeczy:

• Aceton lub remover do lakieru hybrydowego

• Folię aluminiową lub klipsy do ściągania hybrydy

• Patyczek z drzewa pomarańczowego lub coś innego do zeskrobania lakieru

• Pilnik papierowy, najlepiej o gradacji 180

Ściąganie lakieru hybrydowego krok po kroku:

• Najważniejszym krokiem przy usuwaniu lakieru hybrydowego jest spiłowanie top coatu. Top coat zabezpiecza całą stylizację na wiele tygodni, dlatego nie dziw się, że nie daje się on łatwo usunąć. Konieczne jest zmatowienie go lub całkowite spiłowanie. Dzięki temu oszczędzisz mnóstwo czasu a także lakier odejdzie znacznie łatwiej i szybciej.

• Jeśli spiłowałaś już dokładnie top coat możesz przejść do następnego etapu, którym jest moczenie paznokci w acetonie. By to zrobić namocz wacik acetonem, używając do tegor jego sporej ilości. Następnie przyłóż wacik do paznokcia i owiń go folią aluminiową lub zabezpiecz klipsem. Powtórz na wszystkich palcach. Teraz musisz odczekać około 20 minut. Możesz jednak kontrolować co jakiś czas stan paznokci. Możliwe, że lakier będzie gotowy do usunięcia już po kilku minutach a trzymanie paznokci aż 20 minut w acetonie okaże się zbędne.

• Kiedy już pozbędziesz się lakieru z paznokci umyj ręce wodą z mydłem a następnie nakremuj je dobrze nawilżającym kremem do rąk.

Najnowsze artykuły:

Tagi dla artykułu:

Top