Paznokcie i kremyJak używać cążek do skórek?

Na dzisiejszym rynku kosmetycznym istnieje wiele różnych cążek Prawie każda firma produkująca akcesoria do pielęgnacji ciała ma je w swoim asortymencie. Różnią się od siebie nie tylko rozmiarem ale też kształtem i ostrzem. Są modele zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych profesjonalistów. Poniżej opisaliśmy dwa najpopularniejsze rodzaje cążek.

Cążki do skórek

Ten rodzaj cążek ma drobne ostrze pozwalające na ucięcie martwego naskórka. Nigdy nie obcinaj żywych skórek! Należy usuwać jedynie zrogowaciałe, stwardniałe skórki. Chwyć wystającą skórkę cążkami i utnij ją. Nigdy nie ciągnij za skórę, jeśli nie odpada od razu! Spróbuj ponownie ją uciąć.

Cążki do paznokci

Klasyczne cążki do paznokci dostępne są w różnych rozmiarach, mniejsze przeznaczone są do paznokci u dłoni, a większe do twardszych, grubszych paznokci u stóp. Aby skrócić paznokcie, umieść otwarte cążki po jednej stronie paznokcia, jednym z ostrzy pod paznokciem i jednym powyżej. Z otwartymi ostrzami znajdź „linię”, którą chcesz przyciąć paznokci. Nie wkładaj paznokcia zbyt głęboko między szczęki cążek. Jeśli paznokieć nie zostanie odcięty od razu, nie próbuj ciągnąć ani zginać paznokcia. Może to uszkodzić paznokcie i skórę wokół niego, staraj się zrobić to delikatnie. Tej zasady przestrzegaj również kiedy obcinasz paznokcie u nóg, jednak w przypadku większych, grubych, twardych palców może być konieczne użycie większych cążek do pedicure, które mają specjalną wzmocnioną sprężynę, aby pozwalające zwiększyć nacisk na paznokieć.

Najnowsze artykuły:

Tagi dla artykułu:

Top